Znaleziono depesz: 11680
2014-12-20 19:08 Kraków: rozbłysły lampki na choince pod Oknem Papieskim

Już po raz ósmy plac przed Domem Arcybiskupów na ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie rozświetliły choinkowe...

2014-12-19 17:21 Jasna Góra: dzieci znowu ubrały 40 choinek

Światowe Dni Młodzieży, misyjna modlitwa o pokój, wezwanie do ewangelizacji i wierność polskiej tradycji...

2014-12-19 15:29 Caritas Polska: konwój humanitarny dotarł na Ukrainę

57 ton paczek świątecznych i innych niezbędnych artykułów dotarło dziś konwojem humanitarnym do Charkowa....

2014-12-19 13:22 Ukraiński kapłan greckokatolicki: tylko 4 proc. mieszkańców Wschodu kraju praktykuje jakąkolwiek wiarę

Według badań, przeprowadzonych przez Ukraiński Kościół Greckokatolicki (UKGK) w 2006, jedynie 4 proc....

2014-12-19 13:16 Abp Polak kończy dziś 50 lat - jest najmłodszym z prymasów w Europie

Dziś 50. urodziny abp Wojciecha Polaka, metropolity gnieźnieńskiego. Prymas Polski jest zarazem najmłodszym...

2014-12-19 12:02 Tradycje Bożonarodzeniowe w Polsce i na świecie (dossier)

Od wieków chrześcijanie na całym świecie w różnorodny sposób obchodzą święta Bożego Narodzenia. Choinka...

2014-12-19 09:59 Diecezja sandomierska: zebrano kilka tysięcy przyborów szkolnych dla dzieci z Ukrainy

Kilka tysięcy przyborów szkolnych i zabawek dla dzieci i młodzieży z Ukrainy zebranych zostało w szkołach...

2014-12-18 18:14 Białoruski Kościół Prawosławny chce większej niezależności od Moskwy

Białoruski Kościół Prawosławny (BKP) chce i będzie dążył do większego uniezależnienia się od Patriarchatu...

2014-12-18 08:50 Proboszcz z Petersburga: jesteśmy świadkami milczącymi (wywiad)

W Kościele katolickim w Rosji jesteśmy świadkami milczącymi. Czekamy, aż ktoś przyjdzie do Kościoła i...

2014-12-17 19:10 Litwa: metropolita wileński obawia się inwazji rosyjskiej

Metropolita wileński abp Gintaras Grušas obawia się rosyjskiej inwazji i wzywa katolików zachodnich,...

2014-12-17 19:08 Ks. dr Batruch: prezydent Ukrainy poszedł w ślady naszych Kościołów

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko wypowiadając w Sejmie słowa "Wybaczamy i prosimy o wybaczenie" poszedł...

2014-12-17 17:12 Poroszenko w Sejmie: wybaczamy i prosimy o wybaczenie

– Historia nawet najbardziej dramatyczna nie może dzielić naszych narodów; wybaczamy i prosimy o wybaczenie...

2014-12-17 14:40 Płock: ponad 250 paczek od harcerzy dla Polaków z Żytomierza na Ukrainie

Dokładnie 254 paczki żywnościowe trafią przed Bożym Narodzeniem do mieszkańców Żytomierza na Ukrainie, z inicjatywy płockiego Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej. Organizacja po raz kolejny zainicjowała „Akcję Paczka”, której celem jest świąteczna pomoc Polonii na Wschodzie. Przedsięwzięcie się rozwija – w tym roku przygotowano o 100 paczek więcej niż w ubiegłym.

„Świąteczne paczki z żywnością o długim terminie ważności, a także książki i zabawki trafią do Polonii w Żytomierzu i okolicznych miejscowości. Dodatkowo zawieziemy tam 200 reklamówek ze słodyczami dla dzieci. Do wszystkich paczek dołączyliśmy opłatek i kartkę z życzeniami – informuje Albert Dyna, koordynator „Akcji Paczka” 2014 w Płocku. – Transport jest możliwy dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta Płocka. Zawiezie je 36 harcerek i harcerzy z ZHR”, dodaje harcmistrz ZHR.

Centrum logistyczne akcji mieści się na terenie parafii Ducha Świętego w Płocku. W zbiórkę darów zaangażowały się parafie z Płocka i diecezji: katedralna, farna, Świętego Krzyża, św. Benedykta, Ducha Świętego, Brwilno, Słupno, św. Wojciecha w Nasielsku.

Ponadto prowadzono ją w płockich szkołach: LO im. Marsz. St. Małachowskiego, gdzie w tym roku zebrano rekordową ilość żywności, a ponadto Gimnazjum nr 5 oraz LO im. W. Jagiełły. Zbiórkę produktów przeprowadzono też wśród pracowników Urzędu Miasta Płocka i firmy Levi`s. Poza tym żywność zbierana była przez dwa dni w Płocku w sklepie Kaufland i PSS „Zgoda”.

Płoccy harcerze z ZHR pomagają Polonii na Wschodzie już kolejny raz. W minionych latach transporty z paczkami wyjeżdżały na Litwę i Ukrainę. W ubiegłym roku 150 paczek dotarło do Mołdawii.
eg / Płock
--
Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 17 grudnia 2014
Wydawca: KAI; Red. naczelny: Marcin Przeciszewski
2014-12-16 21:48 Bydgoszcz: powitanie Betlejemskiego Światła Pokoju

Ogień z Groty Narodzenia dotarł do Bydgoszczy. Tegorocznej akcji przyświecało hasło „Pokój jest w nas”. Betlejemskie Światło Pokoju powitano podczas Eucharystii w kościele garnizonowym.

Świątyni patronuje Najświętsza Maryja Panna Królowa Pokoju. Eucharystii przewodniczył proboszcz parafii wojskowej ks. płk Zenon Surma. - Zdajemy sobie przede wszystkim sprawę z tego, że pokój jest darem od samego Boga. Jest tak przez wielu upragniony na całym świecie. Wiemy, jaką cenę za ten pokój płacili nasi rodacy. Wiemy, ile milionów za ten pokój oddało swoje życie. Tym bardziej ten płomień, który przybył do nas z Betlejem, ma być impulsem do troski o pokój. Jest on potrzebny najpierw w naszych sercach, a potem w rodzinach, ojczyźnie, gdzie tyle jest zła, zazdrości i nienawiści - powiedział dziekan Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych RP.

Betlejemskie Światło Pokoju zorganizowano po raz pierwszy w 1986 roku w Linz, w Austrii, jako część bożonarodzeniowych działań charytatywnych. Akcja nosiła nazwę „Światło w ciemności” i była propagowana przez Austriackie Radio i Telewizję (ORF). Rok później patronat nad akcją objęli skauci austriaccy. Każdego roku dziewczynka lub chłopiec, wybrani przez ORF, odbierają Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Następnie Światło transportowane jest do Wiednia, skąd dalej jest przekazywane do wielu krajów europejskich. - Światło oświetla drogę. Jak człowiek zna drogę, wie, dokąd idzie. Wie, że ta droga go do czegoś doprowadzi - dodał biskup Jan Tyrawa.

Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 roku. Tradycją jest, iż ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji, raz w Polsce. - Wyjątkowość tego Ognia polega na tym, że przybywa on do nas z samego Betlejem. To światło od Pana Boga. Każdy dba o to, aby nasza sztafeta szczęśliwie wszędzie dotarła. Tym razem towarzyszy nam hasło, które jest bardzo mocne na współczesne czasy, gdzie jesteśmy świadkami zaognionych konfliktów zbrojnych. Jeśli my z siebie wyrzucimy złe uczucia, złe nastawienie do drugiego człowieka i w sobie zbudujemy pokój, to będzie nam go łatwiej pielęgnować między ludźmi. Łatwiej nieść go dalej - powiedziała harcmistrzyni Emilia Domańska, komendantka Szczepu Harcerskiego „LAS” im. Orląt Lwowskich w Bydgoszczy.

Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerki i harcerze przekazują Światło dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ do Danii.
mj / Bydgoszcz
--
Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 16 grudnia 2014
Wydawca: KAI; Red. naczelny: Marcin Przeciszewski
2014-12-16 19:15 Kraków: trwa akcja „Rodacy – Bohaterom”

W Krakowie trwa zbiórka paczek oraz pieniędzy na rzecz polskich kombatantów – byłych żołnierzy AK i ich rodzin oraz polskich środowisk mieszkających na Litwie, Białorusi, Ukrainie i Mołdawii. „Dla tych osób każdy gest i przejaw pamięci ze strony Polaków jest ważny. Staje się znakiem wdzięczności za walkę o niepodległość naszej ojczyzny i opiekę nad polskością za granicą” – powiedziała KAI Elżbieta Wach, koordynatorka akcji.

Inicjatywa „Rodacy – Bohaterom” prowadzona jest po raz szósty przez studentów Akademii Ignatianum w Krakowie oraz Stowarzyszenie „ Odra-Niemen”. Akcję można wesprzeć darami rzeczowymi, jak i datkiem materialnym.

W ramach zbiórki darów przede wszystkim gromadzone są artykuły chemii gospodarczej oraz artykuły żywnościowe o przedłużonej dacie ważności. Zbiórka powyższych artykułów odbywa się w gmachu Akademii Ignatianum w Krakowie (ul. Kopernika 26, szatnia w podziemiach) do 20 grudnia (w godz. 8.00-19.00). Zebrane rzeczy zostaną przekazane w formie paczek, do których zostaną dołączone kartki z życzeniami.

„Z doświadczenia wiemy, że największe zainteresowanie wsparciem zbiórki przypada tuż przed jej zakończeniem. Obecnie najbardziej poszukujemy cukru, oleju, kasz, słodyczy, a także warzyw i owoców w puszce” – przedstawiła aktualne potrzeby Elżbieta Wach. Dodała, że ważne jest to, aby dary znajdowały się w opakowaniach umożliwiających ich bezpieczny transport.

Akcja polega także na zbiórce pieniędzy, które zostaną przeznaczone na wsparcie finansowe kombatantów i polskich środowisk w zakresie pomocy medycznej i sanatoryjnej, transport paczek na Kresy oraz ochronę polskich miejsc pamięci na Kresach. Dary finansowe można wpłacać na konto Stowarzyszenia „ Odra-Niemen”: 41 1440 1185 0000 0000 1283 9308.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 881 081 054 lub pod adresem e-mail rodacy.bohaterom@ignatianum.edu.pl, a także na stronach internetowych www.ignatianum.edu.pl oraz www.rodacybohaterom.pl.

Organizatorzy akcji zapowiedzieli, że podziękowaniem dla darczyńców będzie Msza św. oraz koncert kolęd w wykonaniu Chóru i Orkiestry Kameralnej Bazyliki oo. Cystersów w Mogile, który odbędzie się 11 stycznia 2015 r. w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa oo. Jezuitów w Krakowie.
luk / Kraków
--
Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 16 grudnia 2014
Wydawca: KAI; Red. naczelny: Marcin Przeciszewski
2014-12-16 14:06 Premier Ewa Kopacz przyjęła Betlejemskie Światło Pokoju

Ewa Kopacz po raz pierwszy jako prezes Rady Ministrów przyjęła od harcerzy we wtorek w Kancelarii Premiera...

2014-12-16 12:09 Warszawa: spotkanie opłatkowe prezydenta z Wojskiem Polskim

W Wojskowej Akademii Techczninej odbyło się doroczne spotkanie opłatkowe prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z żołnierzami. Uczestniczyli w nim także generałowie Wojska Polskiego, pracownicy ministerstwa obrony narodowej i BBN, rodziny wojskowe, kadra naukowa WAT oraz biskupi polowi trzech wyznań, którzy poprowadzili modlitwę. Za pośrednictwem telemostu życzenia zostały przekazane także naszym żołnierzom pełniącym w Afganistanie misję szkoleniową.

Uczestników spotkania powitał rektor - komendant gen. bryg. Zygmunt Mierczyk. - Ten rok szczególnie skłania do refleksji, połączonej z wdzięcznością wobec polskich Sił Zbrojnych, że skutecznie dają nam poczucie bezpieczeństwa i pokoju. Przecież tuż obok nas, na Ukrainie toczy się wojna – powiedział podczas spotkania Bronisław Komorowski. Prezydent przypomniał, że pomimo zakończenia misji ISAF w Afganistanie, misję szkoleniową pełni tam grupa polskich żołnierzy, zauważył też, że Polacy w mundurach z biało-czerwoną flagą na ramieniu obecni są na Bałkanach i Afryce Środkowej. - Ich także obejmujemy serdeczną myślą i kierujemy ku nim życzenia – powiedział.

Prezydent podziękował także rodzinom wojskowych, które najbardziej odczuwają rozstanie z pełniącymi służbę na misjach. Życzył zebranym, żeby w święta były czasem pokoju i bezpieczeństwa. - Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, kiedy myślimy o tym, co się wydarzyło w Betlejem, marzymy i życzymy innym spokoju, pokoju, życzymy radości i bezpieczeństwa, ciepła rodzinnego, poczucia, że świat jest dobry – mówił Bronisław Komorowski.
Za pośrednictwem łączy satelitarnych życzenia popłynęły także do Afganistanu, w którym misję szkoleniową pełni grupa polskich żołnierzy. Prezydent podziękował im za ofiarną służbę na rzecz bezpieczeństwa i pokoju.

Bronisław Komorowski podziękował rektorowi WAT za gościnę i za technologiczny wkład w rozwój Sił Zbrojnych. Przełamał się opłatkiem z rodzinami wojskowych oraz podchorążymi uczelni.

Modlitwę w intencji zebranych, rodzin wojskowych oraz poległych żołnierzy i pracowników wojska odmówili bp Józef Guzdek, Biskup Polowy Wojska Polskiego, bp Jerzy Pańkowski, prawosławny ordynariusz wojskowy oraz ks. płk Mirosław Wola, naczelny kapelan ewangelickiego duszpasterstwa wojskowego. W spotkaniu uczestniczyli także kapelani ordynariatu polowego: ks. ppłk Krzysztof Kacorzyk, kapelan prezydenta, ks. płk Jan Domian, proboszcz parafii wojskowo-cywilnej na Bemowie oraz ks. kpt Ireneusz Biruś, kapelan WAT.
kos / Warszawa
--
Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 16 grudnia 2014
Wydawca: KAI; Red. naczelny: Marcin Przeciszewski
2014-12-15 21:38 Bp Guzdek do harcerzy: bądźcie apostołami pokoju

Z udziałem ponad 500 harcerzy z Warszawy odbyło się w katedrze polowej Wojska Polskiego uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Biskup polowy Józef Guzdek celebrował Mszę św., po której zakończeniu światło zostało przekazane drużynom harcerskim z całego kraju. W homilii bp Guzdek zachęcał harcerzy, by zgodnie z hasłem tegorocznej akcji „Pokój jest w nas” starali się docierać do wszystkich, którzy chcą współpracować na rzecz budowania pokoju. Nazwał harcerzy „apostołami pokoju”.

Przy ołtarzu stanął poczet sztandarowy Stołecznej Chorągwi ZHP. W półmroku druhny i druhowie przynieśli lampion z palącym się Betlejemskim Światłem, które ustawili przed ołtarzem. Od niego odpalone zostały świece ołtarzowe oraz świece tworzące adwentowy wieniec.

W homilii bp Guzdek posłużył się rekwizytami: harcerską finką, butelką wody i zapałkami. - Możemy je użyć na dwa sposoby; tak, by służyły człowiekowi lub tak, by sprawiły mu ból, a nawet zadały śmierć (…) Rzeczy, którymi się na co dzień posługujemy z punktu widzenia moralnego nie są ani dobre ani złe. To od nas zależy w jakim celu je wykorzystamy - powiedział.

Biskup polowy podkreślił też, że wykorzystanie przedmiotów zależy od tego co człowiek nosi w sercu. - Jeśli masz dobre, szlachetne serce to z niego emanuje dobro, życzliwość i chęć pomocy drugiemu człowiekowi. Jeśli serce wypełnione jest złem, to rodzą się w nim złe myśli, kradzieże, zabójstwa, chciwość, przewrotność, podstęp, zazdrość, obelgi, pycha, głupota - powiedział.

Nawiązując do hasła tegorocznej edycji Betlejemskiego Światła Pokoju powiedział, że harcerze są powołani do głoszenia przesłania prawdy o tym, że „pokój na ziemi zaczyna się w nas samych”. - trzeba samemu stać się człowiekiem pokoju, by móc nieść go innym. - Jeśli mową naszego serca jest miłość, wówczas stajemy się sługami i budowniczymi pokoju. To jednak stanie się możliwe, gdy pokonamy w sobie zło i grzech - powiedział.

Ordynariusz wojskowy zachęcił harcerzy do modlitwy w intencji pokoju, podkreślił, że jego zapewnienie i utrzymanie zależy od całej społeczności świata. - Pokój jest sprawą zbyt poważną, aby zostawić go jedynie w rękach „rządzących”. A więc pamiętajcie: nie można wydelegować wielkich tego świata do operacji „Pokój” a samemu pozostać biernym. Pokój jest sprawą nas wszystkich - podkreślił.

Na koniec podziękował harcerkom i harcerzom za to, że są apostołami pokoju. – Cieszę się, że nie należycie do tych, którym pokój jest obojętny, że będziecie go nieść, i służyć mu. O to się modlę, żebyście byli apostołami pokoju - powiedział.

Wraz z bp. Józefem Guzdkiem Mszę św. koncelebrowali kapelani ordynariatu polowego: ks. Jan Dohnalik, kanclerz Kurii Polowej, ks. płk SG Zbigniew Kępa, notariusz Kurii Polowej, ks. kmdr w st. spocz. Janusz Bąk oraz ks. hm. Ronald Kasowski, naczelny kapelan ZHP. Po komunii hm Paulina Gajownik, naczelnik stołecznej chorągwi ZHP, przekazała biskupowi polowemu lampion z Betlejemskim Światłem Pokoju.

Eucharystię zakończyło błogosławieństwo oraz wspólne odśpiewanie „Modlitwy harcerskiej”. Po Mszy św. biskup Guzdek wręczał poszczególnym szczepom ZHP latarenki z Betlejemskim Światłem Pokoju. Harcerze ze światłem, przeszli ulicami Starówki na plac Zamkowy, pod kościół św. Anny na wieczorny apel.

Betlejemskie Światło Pokoju pojawiło się po raz pierwszy w 1986 roku w Linz, w Austrii, jako część wielkich bożonarodzeniowych działań charytatywnych na rzecz dzieci niepełnosprawnych oraz osób potrzebujących. Akcja nosiła nazwę „Światło w ciemności” i była propagowana przez Austriackie Radio i Telewizję (ORF).

Rok później patronat nad akcją objęli skauci austriaccy. Roznosili oni ogień z Betlejem do różnych instytucji – szpitali, sierocińców, urzędów, aby w czasie Bożego Narodzenia stał się on żywym symbolem pokoju, braterstwa, nadziei i miłości.

Każdego roku dziewczynka lub chłopiec, wybrani przez ORF wśród grona dzieci działających charytatywnie, odbierają Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem.

Co roku prawosławny mnich zapala światełko od lampy oliwnej znajdującej się w Bazylice Narodzenia Pańskiego w Betlejem, dokładnie nad miejscem narodzenia Chrystusa. Światło jest przenoszone do katolickiego kościoła św. Katarzyny i ustawiane na głównym ołtarzu, przy którym następnie sprawowana jest Msza św. Rozesłanie Betlejemskiego Światła Pokoju następuje w połowie grudnia podczas nabożeństwa ekumenicznego w Wiedniu z udziałem delegacji harcerzy z różnych krajów i przedstawicieli Kościołów chrześcijańskich. Harcerze przekazują z kolei światło wybitnym osobistościom w całej Europie.

Związek Harcerstwa Polskiego uczestniczy w betlejemskiej sztafecie od 1991 r. Tradycyjnie przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji, raz w Polsce. Tego samego dnia trafia ono do Krakowa i Częstochowy, skąd rozprzestrzenia się po całej Polsce, aby za pomocą rąk harcerek i harcerzy dotrzeć do wszystkich, którym bliskie jest przesłanie Betlejemskiego Światła Pokoju.

Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerki i harcerze przekazują Światło dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ do Danii.
kos / Warszawa
--
Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 15 grudnia 2014
Wydawca: KAI; Red. naczelny: Marcin Przeciszewski
2014-12-15 13:42 Bliski Wschód i Guantanamo tematem rozmów Johna Kerry’ego w Watykanie

Sytuacja na Bliskim Wschodzie oraz kwestia zamknięcia amerykańskiego więzienia w Guantanamo były głównymi...

2014-12-15 11:46 Prezydent RP odebrał od harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju

Prezydent Bronisław Komorowski odebrał od harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju. Podczas uroczystości w Belwederze, w poniedziałek 15 grudnia, prezydent wyraził nadzieję, że Światło "trafi także do każdego polskiego domu". "To wzruszająca chwila" - mówił prezydent.

"To wzruszająca chwila, kiedy ma się świadomość, że to światełko przebyło daleką drogą. Przybyło z Betlejem, z miejsca, które przecież zawsze w naszych sercach, w naszych umysłach, w naszych także wspomnieniach, ale i w naszych marzeniach, kojarzy się z dobrem, kojarzy się także z tym wszystkim, czego byśmy chcieli życzyć innym ludziom i sobie samym" – powiedział Bronisław Komorowski odbierając od harcerzy płomień z Groty Narodzenia Pańskiego.

Prezydent wyraził nadzieję, że Betlejemskie światło pokoju "trafi także do każdego polskiego domu, do każdego Polaka, że trafi także do wszystkich drużyn harcerskich, do wszystkich harcerek i harcerzy".

Zdaniem prezydenta, tegoroczne hasło akcji, które brzmi "Pokój jest w nas" przypomina o tym, o czym harcerze doskonale wiedzą. "Jeżeli chce się zrobić coś dobrego, trzeba zawsze zacząć od siebie, najprościej jest oczekiwać od innych, od reszty świata, żeby był doskonały, żeby rozwiązywał wszystkie problemy, a zawsze najtrudniej jest rozpocząć to od siebie" - mówił Komorowski.

Jak dodał, "harcerze wyróżniają się tym, że doskonale wiedzą, że każdy dobry proces, każde dobre działanie trzeba zaczynać od siebie samego, zdobywając się na wysiłek, pomysłowość, okazywanie dobrych, braterskich uczuć innym ludziom".

W uroczystości wzięła udział także małżonka prezydenta RP Anna Komorowska.

Z kraju płomień przekazywany jest na Litwę, Ukrainę, Białoruś oraz do Rosji, Niemiec i Danii. Na duński Bornholm popłynie na pokładzie harcerskiego jachtu „Zawisza Czarny”.

Partnerem akcji jest Caritas Polska, która wspiera Betlejemskie Światło Pokoju od 17 lat, przekazując ZHP świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Na nich harcerze przekazali światło Prezydentowi RP, przekażą je także Premierowi i ministrom, dyrektorom centralnych urzędów w Polsce oraz wszystkim Polakom, którzy chcą, aby światło zapłonęło na ich wigilijnych stołach.

Informacje o Betlejemskim Świetle Pokoju oraz miejsca, w których będzie można odebrać płomień można sprawdzić na stronie internetowej www.swiatlo.zhp.pl
am / Warszawa
--
Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 15 grudnia 2014
Wydawca: KAI; Red. naczelny: Marcin Przeciszewski
Strony: 1 2 3 4 5

KAI zastrzega wszelkie prawa do serwisu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości serwisu internetowego www.kai.pl i www.ekai.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego serwisu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody KAI zabronione i stanowiąc naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.
(Zapraszamy do prenumeraty serwisu prasowego KAI tel. 22 635 77 18 mail marketing@ekai.pl)

Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT