Znaleziono depesz: 11509
2014-10-24 11:13 Józefitki zainaugurowały Rok św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego – ‘księdza dziadów”

Msze święte we wszystkich wspólnotach Zgromadzenia Sióstr św. Józefa na całym świecie rozpoczęły 23 października...

2014-10-24 10:55 Ukraina: abp Mokrzycki wzywa do głosowania w wyborach parlamentarnych

Przewodniczący Konferencji Rzymskokatolickich Biskupów Ukrainy abp Mieczysław Mokrzycki wezwał katolików...

2014-10-24 10:54 Lublin: Polsko-Rosyjskie Forum Organizacji Pozarządowych (OPIS)

Przedstawiciele 22 rosyjskich i polskich organizacji pozarządowych obradowali w Dąbrowicy pod Lublinem...

2014-10-24 08:33 Ukraina: abp S. Szewczuk obawia się o przyszłość greckokatolickiego egzarchatu krymskiego

Po raz pierwszy od czasu wyjścia z podziemia 25 lat temu Ukraiński Kościół Greckokatolicki (UKGK) stanął...

2014-10-22 19:16 Patriarcha Filaret: ustąpię z urzędu, jeśli Kościół promoskiewski oderwie się od Moskwy

Gotowość ustąpienia ze swego urzędu, gdyby miało to doprowadzić do zjednoczenia prawosławia na Ukrainie,...

2014-10-22 16:19 Ukraina: europejscy katoliccy biskupi wschodni spotkają się we Lwowie

Na zaproszenie arcybiskupa większego kijowsko-halickiego Światosława Szewczuka tegoroczne spotkanie biskupów...

2014-10-22 15:48 Kościół Greckokatolicki (dossier)

Na zaproszenie Światosława Szewczuka, arcybiskupa większego kijowsko-halickiego, tegoroczne spotkanie...

2014-10-22 15:37 Ks. Batruch: wybory na Ukrainie krokiem do oczyszczenia środowiska politycznego (wywiad)

Wybory parlamentarne na Ukrainie 26 października br. będą kolejnym krokiem do oczyszczenia środowiska...

2014-10-22 10:00 Caritas zbiera dary na Ukrainę

Caritas Polska wraz z Caritas Archidiecezji Warszawskiej, Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz Akcją...

2014-10-21 16:11 Ukraina: biskupi katolickich Kościołów wschodnich o ich roli i misji w Europie (zapowiedź)

O misji i roli katolickich Kościołów wschodnich w Europie i ich miejscu w ruchu ekumenicznym będą mówić...

2014-10-21 14:38 Lublin: w sobotę uroczystości jubileuszowe 300-lecia Wyższego Seminarium Duchownego

Chcemy zaprosić wszystkich mieszkańców Lublina i naszej archidiecezji do udziału w uroczystościach jubileuszowych. Choćby fakt spotkania z tak wybitnymi osobistościami życia kościelnego to niepowtarzalna okazja, by poczuć oddech Kościoła uniwersalnego – zapraszał dziś na jubileusz 300-lecia istnienia Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Lublinie ks. Krzysztof Podstawka, rzecznik prasowy archidiecezji lubelskiej. Główne uroczystości jubileuszu odbędą się w najbliższą sobotę 25 października.

Najważniejszą częścią obchodów będzie uroczysta Eucharystia, sprawowana o godz. 19.00 w archikatedrze lubelskiej pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego w Polsce abp. Celestino Migliore.

"Gorąco zachęcam kapłanów, siostry życia konsekrowanego i wiernych świeckich do wzięcia udziału w liturgii dziękczynnej za pokolenia wychowawców, profesorów i alumnów naszego Seminarium. Ufam, że uroczystości jubileuszowe zmobilizują liczne grono diecezjan do modlitwy w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich" - napisał w liście do diecezjan metropolita lubelski abp Stanisław Budzik.

- Podczas uroczystości będziemy dziękować Bogu za czas trzech wieków istnienia naszego seminarium, za wybitnych wychowawców, za tych którzy tutaj w tych murach rozwijali swoje powołanie oraz za tych, którzy obecnie są wychowankami i wykładowcami naszego seminarium – podkreślił z kolei dziś ks. dr Paweł Bartoszewski, rzecznik prasowy obchodów jubileuszowych.

Szczególnymi gośćmi jubileuszu będą ponadto kard. Ludwig Muller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary i bp Jan Sobiło, biskup pomocniczy diecezji charkowsko-zaporoskiej na Ukrainie.

- Łączymy elementy duchowe z elementami kultury, co jest właściwą cechą Kościoła, który tą kulturę nie tylko uświęca ale ją inspiruje i motywuje. Będziemy dziękować, że ta uczelnia od 1714 roku przechodząc różne koleje losu, wydała obfite pokolenia kapłanów. Wieloma z nich się szczycimy. Mamy pośród nich przedstawicieli w gronie błogosławionych, świętych i kandydatów do chwały ołtarzy – mówił ks. Podstawka w nawiązaniu do planowanego w sobotę koncertu dzieła W.A. Mozart: Msza C-dur KV 317 „Koronacyjna”.

- Msza Koronacyjna stanowić będzie cudowne dopełnienie uroczystej Mszy dziękczynnej za 300 lat seminarium. Ona dźwiękami dopełnia intencje modlitewne. Jest ona wyrazem humanizmu najwyższej próby, bowiem w istocie myśli i wiary Mozarta jest adresowana do ludzi wszechczasów. Tych nabożnych, świadomych swej wiary, którzy podchodzą do Boga z otwartym sercem i prostotą. - Teresa Księska-Falger.

- Seminarium się rozwija, a to 300-lecie jest podsumowaniem trzech wieków działalności, ale jednocześnie jest okazją, by podjąć refleksję, jak w zmieniającej się rzeczywistości w której Kościół żyje, działa i ewangelizuje dbać o formację przyszłych kapłanów – dodał rzecznik prasowy archidiecezji.

Rok jubileuszowy jest szczególnym rokiem łaski związanym z zyskiwaniem odpustów zupełnych. Do 23 grudnia można go otrzymać za nawiedzenie kościoła seminaryjnego (każda niedziele, Msza św. o godz. 11.30) i odmówienie modlitwy jubileuszowej. Według podanych statystyk na I roku w seminarium uczy się 17 alumnów, zaś na wszystkich sześciu latach studiów jest ok. 90.

Msze święte będą transmitowane na falach diecezjalnego Radia eR 87,9 FM oraz na stronie www.radioer.pl.
lsz, lk / Lublin
--
Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 21 października 2014
Wydawca: KAI; Red. naczelny: Marcin Przeciszewski
2014-10-20 21:00 Abp Gądecki powrócił z Synodu Biskupów do Polski

Największym osiągnięciem Synodu Biskupów na temat współczesnych wyzwań wobec rodziny jest zauważenie konieczności otoczenia troską i towarzyszenia duszpasterskiego wszystkim sytuacjom regularnym i nieregularnym w małżeństwie – uważa abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zaraz po powrocie z Rzymu do Polski spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej.

– To, co rzeczywiście nowego wprowadził synod, to jest otoczenie troską wszystkich sytuacji nieregularnych w małżeństwie, co do tej pory niekiedy szwankowało – powiedział KAI abp Gądecki. Sytuacje nieregularne w małżeństwie wzmiankowane podczas synodu to na przykład rodzice samotnie wychowujący dzieci czy też osoby rozwiedzione, które zawarły lub też nie zawarły związek cywilny.

Relacjonując obrady synodalne, abp Gądecki zwrócił szczególną uwagę na konieczność poszanowania tradycji i wcześniejszego nauczania Kościoła na temat rodziny i małżeństwa. – Nauczanie o małżeństwie i rodzinie nie zrodziło się na tym synodzie, tylko trwa tak długo, jak trwa Kościół – mówił metropolita poznański, prezentując dziennikarzom liczący kilkaset stron Enchiridion tekstów o rodzinie i życiu od roku 1439 do papieża Franciszka, który otrzymał każdy z uczestników synodu.

– Teraz musimy przedstawić na Konferencji Episkopatu wypracowane podczas synodu dokumenty. Trzeba potem pogłębić problem pod względem intelektualnym i pod względem duszpasterskim, czyli zastanowić się, jak w ogólnopolski program duszpasterski wprowadzić postanowienia synodu, tak, żeby do każdego księdza, do każdej parafii, do wszystkich duszpasterskich rad parafialnych one dotarły – powiedział metropolita poznański.

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski potwierdził, że w najbliższym czasie dokument końcowy synodu będzie szczegółowo analizowany. – Taka dyskusja też u nas się odbędzie, tu widzimy ten mocny rys papieża Franciszka i jego pontyfikatu, tak zwanej kolegialności, bo w dyskusji bierze udział cały Kościół – powiedział ks. Józef Kloch.

Podczas obrad III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów na temat wyzwań duszpasterskich wobec rodziny w kontekście nowej ewangelizacji abp Gądecki pisał blog, w którym szczegółowo opisywał toczące się dyskusje. Wśród odbiorców blogu najwięcej internautów pochodziło z Polski, Stanów Zjednoczonych, Włoch i Wielkiej Brytanii. Relacje na stronie blog2014.archpoznan.pl czytali także odbiorcy z takich krajów jak Chiny, Ukraina, Rosja czy Watykan.
ms / Poznań
--
Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 20 października 2014
Wydawca: KAI; Red. naczelny: Marcin Przeciszewski
2014-10-20 17:02 Moskwa: premiera filmu o polskich i niemieckich zesłańcach w Kazachstanie

W Moskwie odbyła się wczoraj wieczorem w auli wielkiej kurii metropolitalnej Archidiecezji Matki Bożej...

2014-10-20 16:13 Ukraina: procesja z okazji 25-lecia odrodzenia Kościoła greckokatolickiego

W ramach obchodów 25-lecia odrodzenia Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego (UKGK) 19 października...

2014-10-20 10:58 Bp Sobiło: pośród wojennej zawieruchy na Ukrainie głosimy prawdę o Bogu

- Pośród wojennej zawieruchy na Ukrainie, wraz z kapłanami jesteśmy, trwamy i jak prorok Izajasz, głosimy prawdę o Bogu – mówił biskup pomocniczy z diecezji charkowsko-zaporoskiej Jan Sobiło, 19 października br. na Świętym Krzyżu. Blisko tysiąc Przyjaciół Misji Oblackich modliło się w Niedzielę Misyjną w świętokrzyskiej bazylice.

Uroczystej Eucharystii w intencji misjonarzy i misjonarek, duchownych i świeckich oraz Przyjaciół Misji Oblackich przewodniczył bp Jan Sobiło. Modlącym się towarzyszyło motto zaczerpnięte z orędzia papieża Franciszka na Dzień Misyjny: „Wszyscy uczniowie Pana są powołani do pielęgnowania radości ewangelizacji”.

Hierarcha z Ukrainy podczas kazania dzielił się przeżywaniem wiary i swej pasterskiej posługi w ogarniętym pożogą wojenną kraju.

- Pracuję we wschodniej Ukrainie, gdzie obecnie trwają działania wojenne. Dziś pragniemy złożyć hołd misjonarzom i misjonarkom, którzy oddali życie za prawdę – za Jedynego Boga. Dziś na Ukrainie kapłani są zmuszani do opuszczania parafii. Kościoły i kaplice są pozamykane. Kapłani nie mogą celebrować Mszy św., nie mogą spowiadać wiernych. Ale nie pozostawili swoich parafian. Pomagają im w wielu codziennych sprawach. Pomagają im znaleźć nowy dom, schronienie, ubranie. Organizują wyprawki szkolne dla dzieci – powiedział bp Sobiło.

- My możemy tam trwać dzięki Wam! Gdyby nie Polski Kościół nie byłoby kapłanów na całym świecie. Rozmawiałem przed śmiercią z prezydentem Lechem Kaczyńskim, który tak mówił: „Polscy kapłani są wszędzie. Gdziekolwiek jadę to witają mnie Polscy księża. To, co Polska eksportuje dobrego to przede wszystkim - Kapłani”. Kochani Pielgrzymi! Dziękuję Misjonarzom Oblatom za to, że mogę dziś być tutaj na Świętym Krzyżu. Dziękuję za Wasze modlitwy – dodał biskup.

Na zakończenie kazania hierarcha zwrócił uwagę na zasługi Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w pracy i posługiwaniu na rzecz Kościoła misyjnego.

- Chcemy dziś uczcić wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich. Szczególnie pamiętajmy o Misjonarzach Oblatach Maryi Niepokalanej. Oni są wszędzie, na całym świecie. Są także na Ukrainie i pięknie pracują. Można to zobaczyć na przykładzie świętokrzyskiego sanktuarium! Nie było by dziś kapłanów, misjonarzy i misjonarek z Polski, gdyby nie Wasza modlitwa i ofiarność. Dziękuję za wszelkie dobro, jakie czynicie dla Kościoła misyjnego – podkreślił bp Jan Sobiło.

Podczas Eucharystii byli obecni także uczniowie, dyrekcja, nauczyciele, wychowawcy oraz pracownicy z zaprzyjaźnionych z oblatami szkół - Gimnazjum im. Św. Jana Pawła II z Daleszyc oraz Szkoły Podstawowej im św. Eugeniusza de Mazenoda z Jeziorka.

Młodzież z daleszyckiego gimnazjum przedstawiła w bazylice program słowno-muzyczny poświęcony św. Janowi Pawłowi II. Zgromadzeni wysłuchali fragmentów przemówień, homilii i poezji papieża Polaka.

Na zakończenie dorocznej pielgrzymki Przyjaciół Misji Oblackich w modlitwie różańcowej, za wstawiennictwem Maryi Niepokalanej, patronki Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów, pielgrzymi prosili o nowe, święte i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz zawierzali Bogu wszystkich misjonarzy i misjonarki, duchownych i świeckich, rozsianych po całym świecie.

W Polsce oblaci są obecni od 1920 roku. Pełnią swą zakonną posługę w 20 domach. Są obecni w Poznaniu, Obrze, Bodzanowie, Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Grotnikach, Iławie, Katowicach, Kędzierzynie-Koźlu, Kodniu, Laskowicach, Lublinie, Lublińcu, Kokotku, Siedlcach, Warszawie, Wrocławiu, Łebie, Zahutyniu i na Świętym Krzyżu.

Dom prowincjalny znajduje się w Poznaniu. Domy formacyjne są w Obrze - Wyższe Seminarium Duchowne i na Świętym Krzyżu - nowicjat. Obecnie Polska Prowincja Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej liczy ponad 500 zakonników pracujących w Polsce, we Francji, w Turkmenistanie, na Ukrainie, Białorusi, Madagaskarze i w państwach skandynawskich.

Święty Krzyż to najstarsze polskie sanktuarium. Przechowywane są w nim relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Opactwo benedyktyńskie założył tu Bolesław Chrobry w 1006 r. Obecnie opiekę nad nim sprawują Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej.
apis / Święty Krzyż
--
Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 20 października 2014
Wydawca: KAI; Red. naczelny: Marcin Przeciszewski
2014-10-19 07:02 Z potrzeby serca - kult ks. Jerzego Popiełuszki w liczbach (analiza)

Ponad 20 mln pielgrzymów, 800 tys. osób w muzeum, relikwie w ponad tysiącu miejsc na świecie, dziesiątki...

2014-10-18 14:10 Warszawa: zbiórka rzeczowa dla Ukrainy (zapowiedź)

Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej wraz z Caritas Archidiecezji Warszawskiej organizują zbiórkę darów rzeczowych dla potrzebujących mieszkańców Ukrainy. Odbędzie się ona w dniach od 20 do 31 października w parafiach obu diecezji.

- W związku ze zbliżającą się zimą i trudną sytuacją na Ukrainie chcemy przyjść z pomocą tamtejszej ludności - powiedział dyrektor Caritas diecezji warszawsko-praskiej, ks. Dariusz Marczak. Przypomniał też, że kilkadziesiąt lat temu także Polacy korzystali z pomocy materialnej wielu narodów.

- W tym momencie najbardziej potrzebne są ciepłe rzeczy, takie jak chociażby kurtki, swetry, spodnie, czapki, rękawiczki, czy buty, które w jakiś sposób zabezpieczą uchodźców przed zimą – podkreślił ks. Marczak

W czasie zbiórki przyjmowane będą także artykuły spożywcze z co najmniej sześciomiesięcznym terminem przydatności, takie jak mąka, ryż, kasze, cukier, makarony, olej, puszki mięsne, słodycze, kawa, herbata, oraz artykuły higieniczne - szampony, proszki do prania, płyny do mycia naczyń.

Wszystkie zbierane rzeczy powinny być nowe i mieć na sobie metki. – Po stronie ukraińskiej Służby Celne nie chcą przepuszczać transportów z rzeczami używanymi, stąd ten wymóg – wyjaśnia ks. Marczak.
W przeprowadzeniu akcji pomocy mieszkańcom Ukrainy zaangażowany jest także Kościół greckokatolicki.
Zebrane w czasie zbiórki rzeczy mają być dostarczone do magazynów Caritas Polska w dniach od 3 do 5 listopada.
mag / Warszawa
--
Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 18 października 2014
Wydawca: KAI; Red. naczelny: Marcin Przeciszewski
2014-10-17 17:26 Ukraina: abp S. Szewczuk kategorycznie odrzucił krytykę ze strony Moskwy o zaostrzeniu problemu unii

Jako duszpasterze staliśmy jednoznacznie wyłącznie po jednej stronie, czyli narodu ukraińskiego, nie...

2014-10-17 10:36 Sandomierz: promocja książki bp. K. Nitkiewicza nt. katolickich Kościołów Wschodnich

W Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu odbyło się 16 października br. spotkanie promocyjne książki pt. „Katolickie Kościoły Wschodnie. Kompendium prawa”, której autorem jest bp Krzysztof Nitkiewicz.

– Ta książka to coś w rodzaju „pierwszej pomocy” dla duszpasterzy oraz dla przełożonych zakonnych. W swoim posługiwaniu spotykają oni bowiem coraz częściej wiernych innych Kościołów niż Kościół łaciński. Może skorzystają z niej także studenci prawa oraz osoby zainteresowane Chrześcijańskim Wschodem. Dlatego obok podania informacji ściśle prawniczych, odwołuję się także do teologii i historii – mówił bp Nitkiewicz.

Prowadzący spotkanie ks. dr hab. Grzegorz Wojciechowski podkreślił nowatorskość pozycji oraz jej walory praktyczne. Podczas spotkania poruszano różnorodne aspekty struktury i działalności Kościołów wschodnich. Mówiono także o heroicznej postawie ich pasterzy i wiernych na Bliskim Wschodzie i na wschodniej Ukrainie.

Książka biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza pt. „Katolickie Kościoły Wschodnie. Kompendium Prawa” ukazała się we wrześniu br. nakładem Wydawnictwa Diecezjalnego i Drukarni w Sandomierzu.

Publikacja zawiera zarys historii Kościołów wschodnich, ich prezentację, omówienie struktury organizacyjnej i osobowej. Mówi o kulcie Bożym i przepisach dyscyplinarnych tych wspólnot. Okładkę książki zdobi reprodukcja bizantyjskich fresków z bazyliki katedralnej w Sandomierzu.

Ks. Krzysztof Nitkiewicz w 1992 roku podjął pracę w watykańskiej Kongregacji ds. Kościołów Wschodnich. Od 2002 r. do czasu nominacji biskupiej pełnił w niej funkcję podsekretarza.
apis / Sandomierz
--
Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 17 października 2014
Wydawca: KAI; Red. naczelny: Marcin Przeciszewski
2014-10-17 09:57 Ewangelizacja na Bulwarowej: wiara człowieka powinna nieustannie poruszać serce Boga

W czwartkowy wieczór w pallotyńskiej parafii Matki Bożej Pocieszenia w Krakowie-Nowej Hucie odbyła się pierwsza „Ewangelizacja na Bulwarowej”, która w okresie zimowym zastąpiła rejsy ewangelizacyjne po Wiśle. „Wiara to nieustanne oczekiwanie, że Bóg może uczynić coś w Twoim życiu właśnie dzisiaj” – mówił wczoraj Krzysztof Demczuk, lider wspólnoty Metanoia.

Głoszenie prawd ewangelicznych Krzysztof Demczuk oparł o fragment Ewangelii św. Marka o uzdrowieniu kobiety cierpiącej na upływ krwi oraz wskrzeszeniu córki Jaira, przełożonego synagogi. „Kiedy Jezus chodził po ziemi ludzie wiedzieli, że tam, gdzie się pojawiał, powracała nadzieja” – mówił. Stwierdził, że ludzie wtedy wierzyli, że z Jezusem przychodzi realna zmiana. Uznał, że dzisiaj jest zupełnie inaczej – ludzie widzą tylko „Jezusa odległego, z loczkami i kompletnie niedostępnego”.

Demczuk ukazał różnice między osobami, które otrzymały dar uzdrowienia od Chrystusa w przeczytanej Ewangelii. „Te różnice są jasnym wskazaniem od Boga, że jest On dostępny dla każdego człowieka, bez względu na status społeczny, grubość portfela czy historię życiową – jest dostępny dla wszystkich” – powiedział.
Mówca wskazał, że omawiane ewangeliczne postacie łączą trzy rzeczy, których zrozumienie jest niezwykle istotne w momencie zawierzenia Bogu. Pierwszą z nich określił jako trwanie w złej i beznadziejnej sytuacji. Z jednej strony 12-letniego upływu krwi, a z drugiej niemożności wpłynięcia na chorobę i śmierć dziecka. „Jedyną nadzieją dla tych osób tego dnia staje się Jezus” – analizował. Druga cecha wspólna kobiety z krwotokiem i Jaira, którą pokazał Demczuk to ryzyko jakie podjęli podejmując spotkanie z Chrystusem. Jair rezygnuje ze swojego statusu społecznego, a kobieta mimo zakazów dotyka Jezusa. „Podjęli ryzyko. Dzisiaj ludzie nie chcą podejmować ryzyka. Niestety jesteśmy zachowawczy w naszej wierze” – powiedział.

„Oni mieli szczególny rodzaj wiary i to jest trzecia cecha wspólna Jaira i cierpiącej kobiety. To, co zrobili, poruszyło serce Jezusa” – oceniał. Wskazał, że postacie te miały pewność, że Chrystus może ich wydobyć z sytuacji po ludzku nierozwiązywalnej. Nawet mimo głosów zwątpienia czy zniechęcenia płynących z zewnątrz.

Demczuk odwołał się także do swojego życia. Przyznał, że sam znajdował się w podobnie beznadziejnej sytuacji, jak przywoływane ewangeliczne przykłady – utraty brata, który popełnił samobójstwo i wejścia w okres „maratonów” nietrzeźwości i odurzenia narkotykami. Opowiedział jak po diagnozie narkomanii w szpitalu udał się na rekolekcje. „Możesz wyjść, trzasnąć drzwiami i będą to kolejne rekolekcje, które nic nie zmienią w Twoim życiu” – usłyszał od rekolekcjonisty i zobaczył ludzi, którzy modląc się mają coś, czego nie miał wtedy on – radości.
Te rekolekcje stały się dla niego punktem wyjścia do poszukiwania, które skończyły się modlitwą z prośbą „o nowe życie”. To, że Jezus działa w jego życiu udowodnił mu brak oznak odstawienia narkotyków. „Uwierzyłem w Chrystusa, bo On uwierzył we mnie pierwszy. Spotkałem się z żywym Bogiem, który zmienił moje życie” – wyznał Demczuk. Drugi raz Chrystus wyraźnie objawił się w jego życiu, kiedy został cudownie uzdrowiony z kamieni nerkowych – zniknęły w jedną noc. „Powinniście zadręczać Boga, szpilka w domofon, niech dzwoni!” – mówił do uczestników ewangelizacji prelegent. Zaznaczył, że wierzący powinni być pewni, że Bóg weźmie ich w obronę, jeśli będą nieustannie do niego wołać.

Na zakończenie Demczuk powiedział, że niezmiernie ważne jest to, aby spotkanie na Bulwarowej nie było w życiu uczestników kolejnymi bezowocnymi rekolekcjami. „Jezus chce byśmy mogli się do niego zbliżyć, szczególni Ci, którzy jeszcze nie oddali Mu swojego życia. On chce byś dzisiaj ty był Jairem czy cierpiącą na krwotok kobietą” – powiedział na zakończenie do zebranych.
Po ewangelizacji Krzysztof Demczuk poprowadził modlitwę, podczas której uczestnicy spotkania zawierzyli swoje życie Jezusowi.

Krzysztof Demczuk jest liderem wspólnoty Metanoia, a także pedagogiem, terapeutą specjalistą psychoterapii uzależnień, trenerem, zajmuje się też interwencją kryzysową. Od kilku lat posługuje we wspólnotach charyzmatycznych, głosi rekolekcje w całej Polsce, był także mówcą na misji ewangelizacyjnej na Ukrainie.
Organizatorami „Ewangelizacji na Bulwarowej” byli: Radio nowohuckie.PL wraz z Pallotyńską Wspólnotą Ewangelizacyjną.
luk / Kraków
--
Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 17 października 2014
Wydawca: KAI; Red. naczelny: Marcin Przeciszewski
Strony: 1 2 3 4 5

KAI zastrzega wszelkie prawa do serwisu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości serwisu internetowego www.kai.pl i www.ekai.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego serwisu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody KAI zabronione i stanowiąc naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.
(Zapraszamy do prenumeraty serwisu prasowego KAI tel. 22 635 77 18 mail marketing@ekai.pl)

Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT