2007-01-08 10:06 Bp Edward Dajczak: chrzest jest jak piękny podarunek

"Chrzest jest jak piękny podarunek, którego niestety przez lata wielu z nas nie otwiera" - powiedział bp pomocniczy diecezji zielonogórsko - gorzowskiej Edward Dajczak podczas Mszy św. 7 stycznia w niedzielę Chrztu Pańskiego w kościele pw. Pięciu Polskich Męczenników w Gorzowie Wlkp.

"Chrzest jest wprowadzeniem w świat Boga. Darem chrztu jest także to, że możemy słuchać. My jednak często wolimy mówić niż słuchać, a przecież nie słuchając nie słyszymy siebie ani Boga" - mówił hierarcha.

Podkreślił, że imieniny rzadko kojarzą się komukolwiek z chrztem. "A to właśnie od tego dnia Bóg rozpoznaje nas po imieniu." - stwierdził. Zasugerował, aby wierni odbyli pielgrzymki do swoich chrzcielnic, jak to zrobił Jan Paweł II, który przy swojej chrzcielnicy w Wadowicach przypomniał, że "tu wszystko się zaczęło".

Liturgię Mszy św. uświetnił występ członków Zespołu Tańca Ludowego " Mali Gorzowiacy", którzy świętowali zakończenie jubileuszu 25. lat działalności artystycznej w Gorzowie. Na zakończenie uroczystej Mszy św. zaśpiewali najpiękniejsze polskie kolędy z towarzyszeniem niezwykłych instrumentów ludowych.

Zespół "Mali Gorzowiacy" dokładnie rok temu, także w kościele Pięciu Braci Męczenników zainaugurował swój jubileusz. Założycielami Zespołu są Maria i Krzysztof Szupilukowie. Członkami zespołu są uczniowie gorzowskich szkół. Do kilku sekcji należy ich ponad 180. Zespół koncertował ponad 700 razy w kraju i za granicą. Młodzi artyści występują w regionalnych strojach, które stanowią odświętne chłopskie ubiory. W przygotowaniu repertuaru udział biorą wybitni konsultanci z poszczególnych regionów folklorystycznych kraju.
wm / Gorzów Wielkopolski
--
Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 08 stycznia 2007
Wydawca: KAI; Red. naczelny: Marcin Przeciszewski

Aby uzyskać dostęp do treści depesz innych niż diecezjalne, proszę się zalogować.

KAI zastrzega wszelkie prawa do serwisu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości serwisu internetowego www.kai.pl i www.ekai.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego serwisu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody KAI zabronione i stanowiąc naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.
(Zapraszamy do prenumeraty serwisu prasowego KAI tel. 22 635 77 18 mail marketing@ekai.pl)

Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT