2017-02-17 16:46 Kielce: ośrodek Caritas udzieli pomocy pokrzywdzonym

Od najbliższego poniedziałku fachowcy w zakresie profilaktyki i pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem udzielą bezpłatnych porad prawnych w ramach trwającego od 20 do 25 lutego Tygodnia Pomocy Ofiarom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

Pomoc będzie można uzyskać w Centrum Interwencji Kryzysowej Caritas. Tam, przy ul. Urzędniczej 7b działa Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem. W ośrodku będą pełnione dyżury od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 18 oraz w sobotę od 10 do 13.

„Dyżury te będą miały charakter interdyscyplinarny. Informacji prawnej będą udzielać adwokaci, radcowie prawni, aplikanci adwokaccy i radcowscy, a także prokuratorzy, funkcjonariusze policji i straży granicznej oraz kuratorzy sądowi. Jednocześnie osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły uzyskać pomoc psychologiczną oraz porozmawiać z interwentem kryzysowym” – informuje ks. dr Stanisław Słowik, dyrektor Caritas kieleckiej.

Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przez różnego rodzaju przestępstwa. Jej idea związana jest z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw.

Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem prowadzony jest na zlecenie Ministerstwa Sprawiedliwości w ramach Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.
dziar / Kielce
--
Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 17 lutego 2017
Wydawca: KAI; Red. naczelny: Marcin Przeciszewski

Aby uzyskać dostęp do treści depesz innych niż diecezjalne, proszę się zalogować.

KAI zastrzega wszelkie prawa do serwisu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości serwisu internetowego www.kai.pl i www.ekai.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego serwisu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody KAI zabronione i stanowiąc naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.
(Zapraszamy do prenumeraty serwisu prasowego KAI tel. 22 635 77 18 mail marketing@ekai.pl)

Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT