2017-10-12 21:28 Ostrów Wlkp.: zmarła Emilia Szymendera, kierowniczka Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn

W czwartek, 12 października zmarła Emilia Szymendera, która od 2001 r. kierowała Schroniskiem dla Bezdomnych Mężczyzn im. św. Brata Alberta w Ostrowie Wielkopolskim. Wcześniej pracowała w Zespole Szkół Specjalnych, a także była katechetką przy ostrowskiej Konkatedrze. Miała 67 lat.

Pani Emilia przez wiele lat zawodowo pracowała w Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim jako pedagog i psycholog szkolny. W 1992 r. wraz z ks. prał. Alfredem Mąką, proboszczem konkatedry, założyła ostrowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta, a potem była jego prezesem. W marcu 2001 r. utworzono przy ul. Olszynowej w Ostrowie Wielkopolskim Dom dla Bezdomnych Mężczyzn, którym od samego początku kierowała. Zaangażowana była także w działalność na rzecz samotnych matek. Przed likwidacją azylu dla samotnych kobiet z dziećmi przy ul. Wolności w Ostrowie Wielkopolskim pomagała w placówce.

Od długiego czasu zmagała się z chorobą nowotworową. Przez ten czas, w miarę możliwości, pracowała nadal w Schronisku św. Brata Alberta. W prowadzeniu placówki pomagała jej rodzina.

Za całokształt działalności społecznej w 2012 r. była nominowana w plebiscycie Gazety Ostrowskiej „Ostrowianin Roku”.

Pogrzeb Emilii Szymendery odbędzie się w piątek, 20 października, o godz. 12.00 w ostrowskiej konkatedrze. Zostanie pochowana na cmentarzu przy ul. Limanowskiego.
ek / Ostrów Wielkopolski
--
Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 12 października 2017
Wydawca: KAI; Red. naczelny: Marcin Przeciszewski

Aby uzyskać dostęp do treści depesz innych niż diecezjalne, proszę się zalogować.

KAI zastrzega wszelkie prawa do serwisu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości serwisu internetowego www.kai.pl i www.ekai.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego serwisu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody KAI zabronione i stanowiąc naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.
(Zapraszamy do prenumeraty serwisu prasowego KAI tel. 22 635 77 18 mail marketing@ekai.pl)

Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT