2017-11-15 08:03 Bielsko-Biała: po raz pierwszy obchody Światowego Dnia Ubogich

Msza św., spotkanie ewangelizacyjne i wspólny posiłek – złożą się na organizowane po raz pierwszy obchody Światowego Dnia Ubogich, które zaplanowano w Bielsku-Białej na sobotę, 18 listopada. Bielsko-żywiecka Caritas chce w ten sposób odpowiedzieć na apel papieża Franciszka o konkretny znak Nadzwyczajnego Roku Świętego.

Dyrektor diecezjalnej Caritas w Bielsku-Białej ks. Robert Kasprowski, przypomniał w rozmowie z KAI, że Franciszek w liście apostolskim „Misericordia et Misera” na zakończenie Roku Miłosierdzia proponując obchody Światowego Dnia Ubogich, wskazał, „że będzie to najbardziej godne przygotowanie do przeżycia uroczystości naszego Pana Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata”.

„Chcemy iść za wskazaniem Ojca Świętego Franciszka” – dodał kapłan, zapraszając na organizowane 18 listopada br. w bielskim kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, w przeddzień Światowego Dnia Ubogich, spotkanie dla osób ubogich, samotnych, bezdomnych i tych, które potrzebują wsparcia.

Rozpocznie ją Msza św., po której odbędzie się spotkanie ewangelizacyjne połączone ze wspólnym posiłkiem i modlitwą śpiewem. Współorganizatorem spotkania jest Bielskie Koło Towarzystwa im. św. Brata Alberta. Ewangelizację poprowadzi diakonia bielskiej wspólnoty „Miasto na Górze”.
rk / Bielsko-Biała
--
Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 15 listopada 2017
Wydawca: KAI; Red. naczelny: Marcin Przeciszewski

Aby uzyskać dostęp do treści depesz innych niż diecezjalne, proszę się zalogować.

KAI zastrzega wszelkie prawa do serwisu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości serwisu internetowego www.kai.pl i www.ekai.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego serwisu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody KAI zabronione i stanowiąc naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.
(Zapraszamy do prenumeraty serwisu prasowego KAI tel. 22 635 77 18 mail marketing@ekai.pl)

Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT